Kolme ensiaskelta Latinalaisen Amerikan markkinoille, kun Mercosur-sopimus astuu voimaan 1.5.
Mercosur-kauppasopimus astuu voimaan toukokuun alussa yli kahden vuosikymmenen odotuksen jälkeen. Nyt on yritysten oikea hetki perata sopimuksen tuomat hyödyt niin kustannussäästöjen, hintakilpailuedun kuin uuden kysynnän valossa.
Lue lisääTyö antaa tulevaisuuden -kampanja tarttuu nuorisotyöttömyyden haasteeseen Suomessa
EK, Suomen yrittäjät, Keskuskauppakamari, Perheyritysten liitto ja työ- ja elinkeinoministeriö haluavat rohkaista ja innostaa yrityksiä ympäri Suomen tarjoamaan nuorille erilaisia mahdollisuuksia päästä kiinni työelämään. Työnantaja, tarjoa tulevaisuus – työllistä nuori!
Lue lisääDigimyynnin akatemia
Kasvun ja kansainvälistymisen digikeinot B2B- ja B2C-yrityksille
Digimyynnin akatemiasta saat konkreettisia työkaluja yrityksen kasvuun ja kansainvälistymiseen. EK:n toimialaliittojen jäsenyrityksille maksuton koulutusohjelma käynnistyy tammikuussa 2026 – varaa jo nyt paikkasi!
Lue lisääAjankohtaista
Suodata sisältötyypin mukaan
Tutustu tavoitteisiimme
EK:n tavoitteena on rakentaa innostavaa ja vetovoimaista Suomea, jossa ihmisillä on töitä ja yrityksillä on mahdollisuus onnistua ja investoida. Suomalaisille on tärkeää, että yrityksemme menestyvät niin kotimaassa kuin kansainvälisillä markkinoilla.